Czy istnieją praktyczne stoliki biurowe ?

Stolik biurowy do wszystkiego

Stolik biurowy? A co takiego? Do czego służy? Naprawdę tego potrzebuję? To pierwsze pytania, które nasuwają się po usłyszeniu hasła „stolik biurowy”. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale sam fakt istnienia tego mebla dowodzi, że czasem się przydaje. Przekonaj się sam, czy go potrzebujesz w swojej firmie

Biurowy jak kawowy

Czym różni się stolik biurowy od kawowego? Ten drugi nadaje się raczej do prywatnych wnętrz, ma półeczkę na gazety czy piloty do telewizora, zwykle jest też niższy i pewnie czasem ma bardziej ekstrawagancji kształt. Stoliki biurowe zaś mają prostszą, bardziej uniwersalną formę i dzięki temu mogą im zostać przeznaczone w firmie różne funkcje. Mogą być „latającym holendrem” i stolikiem wielozadaniowym. Na przykład?

Poczekalnia albo kącik konferencyjny

Jeśli w Twojej firmie znajduje się poczekalnia, tego rodzaju stolik będzie idealny wizerunkowo i praktyczny. Stolik kawowy wyglądałby nieco nie na miejscu, a biurowy może posłużyć by postawić na nim torbę i wyjąć notebooka, przygotowując się do spotkania, ale też spokojnie można na nim położyć kilka czasopism branżowych czy folderów.

W tym dziale  Podstawowe wyposażenie warsztatu – klej na gorąco

Niewielkie, mikro firmy nie mają własnych sal konferencyjnych czy przestronnych gabinetów, ale to nie znaczy, że menedżerowie nie odbywają krótkich spotkań w siedzibie firmy i nie chcą rozmów przeprowadzać zza biurka, jak z petentem. Wówczas niezastąpiony będzie zestaw dwóch, trzech krzeseł i stolika.

Stolik biurowy kwiatem

Stolik biurowy kwiatem

Zapasowe biurko lub designerski dodatek

Jeśli stolik ma odpowiednią wysokość, nawet jeśli jest niewielki, może posłużyć jako zapasowe biurko na drobne prace biurowe np. pakowanie stosu korespondencji do kopert czy rozłożenie wydruków albo poczty do posegregowania. Takie prace zagracałyby niepotrzebnie biurko pracowników, a tak, dzięki stoliczkowi, można oderwać się i zająć w ładzie i porządku nieco inną pracą na oddzielnym stole.

W międzyczasie, niewielki stolik, w przestronnym, nowoczesnym biurze może posłużyć jako designerski dodatek np. może być podstawkiem do kwiatu w donicy w kolorze korespondującym z wystrojem biura albo do designerskiej stołowej lampy, która w zimowe popołudnia rzuci światło w jeden z kątów.

Czy zatem stolik biurowy może być w ogóle praktyczny? Wszystko zależy od okoliczności, formy pracy, wystroju i codziennych potrzeb. Może być zagracającym przestrzeń niepotrzebnym dodatkiem, ale też może wpłynąć na ożywienie wnętrza – wszystko zależy od wyobraźni i pomysłu.