Fotel wypoczynkowy – jak wybrać najlepszy?

Fotele

Każdy z nas zasługuje na chwilę wypoczynku w wygodnym miejscu. Dla jednej osoby wygodna będzie miękkość, a dla innej dobre wyprofilowanie. Bez względu na preferencje, ze wygodne uważamy fotele, które pomagają nam się zrelaksować i naprawdę odpocząć. Jak wybrać taki mebel? Na co zwrócić uwagę, by zakupiony mebel spełniał swoją funkcję?

Jakie wymiary powinny mieć fotele?

Rozmiar foteli ma znaczenie, gdyż zazwyczaj nie mamy miejsca na kilka mebli tego typu, a fotel ma być wygodny dla wszystkich. Jeśli marzymy o takim z funkcją relaksu, pamiętajmy, że potrzebuje więcej przestrzeni, by możliwe było pełne korzystanie z jego funkcji i tym samym rozłożenie oparcia i siedziska. Warto także zwrócić uwagę na przykład na wysokość oparcia i siedziska. Łatwiej wstaje się z foteli, które mają wysokie i stabilne oparcie oraz wysokie siedzisko. Osoba obdarzone słusznym wzrostem będą na pewno bardziej komfortowo wypoczywać w fotelach z wyższym oparciem lub wyposażonych w regulowany zagłówek.

Dobre wyprofilowanie i rozkładanie foteli. Jak je ocenić?

Fotele powinny zapewniać wygodną, ale jednocześnie zdrową i ergonomiczną pozycję ciała. Dobrze wyprofilowane fotele powinny zapewniać nie tylko pełne odprężenie, ale i odciążanie kręgosłupa. Jeśli chcemy kupić fotel z funkcją relaksu, zwróćmy uwagę na sposób jego rozkładania. Najprostszym mechanizmem jest manualna funkcja relaksu, którą rozkłada się siłą własnych mięśni. Bardziej zaawansowanym i wygodniejszym rozwiązaniem jest elektryczna funkcja relaksu, sterowana za pomocą elektrycznych sensorów. Nowoczesne fotele to meble, które gwarantują przyjemne chwile wypoczynku dzięki zastosowanym w nich sprytnym rozwiązaniom. Bardzo wygodny jest rozkładany podnóżek, który zapewnia ulgę dla zmęczonych po całym dniu nóg. Wystarczy pół godziny w fotelu, by nogi odpoczęły. Zwróćmy uwagę na ruchome zagłówki, które dają wygodne wsparcie dla głowy podczas czytania, oglądania telewizji czy poobiedniej drzemki.

W tym dziale  Oksyda czy plater? - z czego najlepsze sztućce?

Jakie fotele można uznać za wygodne?

Szukając foteli, zapytajmy także o to, z jakich materiałów są wykonane, co również ma wpływ na wygodę mebla. Ważne jest odpowiednie wypełnienie, czyli wysokiej jakości pianki oraz sprężyny faliste, które zapewniają odpowiednią elastyczność mebla i jego sprężystość, a jednocześnie gwarantują zachowanie przez niego jego formy i kształtu. Zanim kupimy fotel, zastanówmy się nad wyborem tapicerki. Skóra naturalna jest przyjemna w użyciu, ale podczas upałów korzystanie z fotela może być mało komfortowe. Nowoczesne materiały bawełniane gwarantują wygodę użytkowania, ale zwróćmy uwagę, by łatwo schodziły z nich ewentualne plamy czy zabrudzenia. Fotele to meble kojarzące się z przyjemnością i odprężeniem. Przy wyborze konkretnego modelu, zwróćmy uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także na parametry, które decydują o tym, czy będzie wygodny.