Jak pomalować biuro, by robiło wrażenie?

Kolor ma znaczenie. Psychologowie udowadniają, że także kolory farb wpływają na nasze emocje. Warto więc tak dobierać barwy, by przebywanie w pomieszczeniu nie męczyło. Gdy urządzamy biuro, zastanówmy się, jaki chcemy osiągnąć efekt. Użyte odcienie będą mieć wpływ nie tylko na pracowników, lecz także na odwiedzających nas klientów.

Dlaczego trzeba dobrze wybrać kolory farb do biura?

Kolory farb są punktem wyjścia, od którego trzeba zacząć urządzanie biura. Niedobrze bowiem pracuje się w otoczeniu przedmiotów i kolorów, które wywołują w nas np. rozdrażnienie. Ponadto, wchodzący do biura klient, w pierwszej chwili odbiera wrażenia wizualne. Są one rejestrowane przez prawą półkulę, która oceni wnętrze dobrze lub źle. Dopiero rozmowa z klientem aktywizuje lewą półkulę mózgową, która odpowiada za logiczną argumentację i analizę sytuacji. Gdy pokoje biurowe pomalujemy w ciepłych, jasnych tonach o małym nasyceniu barw, na pracownika wpłynie to aktywizująco, a ponadto sprawi wrażenie ciepła i czystości. W pomieszczeniach biurowych lepiej nie stosować się barw ciemnych (nastrajają smutno), jak również kolorów jaskrawych (wywołują niepokój i odwracają uwagę). Wśród idealnych kolorów farb do biura poleca się biel, która jako kolor uniwersalny, kojarzy się z czystością, spokojem i odprężeniem. Dodany do bieli kolor szary czy stalowy wyciszają atmosferę wewnątrz pomieszczenia.

W tym dziale  Poddasze ocieplone pianką - czy to skuteczna izolacja?

Jakie kolory farb są idealne do biura?

Kolor ścian nadaje wnętrzu charakteru, więc jego wybór musimy dobrze przemyśleć. Planując zmianę kolorów farb w biurze, należy wziąć pod uwagę nasłonecznienie i kształt pomieszczenia. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrane barwy tworzą w pokoju swoiste iluzje. Można go optycznie powiększyć, ale i pomniejszyć. Zwróćmy też uwagę na to, jak dany kolor wpływa na nasze samopoczucie. Biały da nam iluzję przestronności, czystości, a także doskonale „odbije” światło i uczyni biuro bardziej przestronnym. Bardzo modny jest szary, który również doskonale współgra z innymi kolorami, na przykład z pudrowym różem. Wybierając barwy musimy wiedzieć, iż dzielimy je na podstawowe (żółty, czerwony, niebieski) i pochodne, które powstają po połączeniu barw podstawowych. Te barwy służą do ożywiania wnętrza. Barwy dopełniające zaś to pary kolorów zmieszane ze sobą w równych proporcjach, które dopełniają się wzajemnie do szarości. Rozróżniamy także 4 rodzaje barw: pastelowe, barwy ziemi, barwy ciepłe i zimne. Barwy pastelowe to jasne, pogodne kolory farb z dużą domieszką bieli. Można je stosować w korytarzach i pokojach biurowych, dobrze łączą się z kolorami czystymi. Pastelowy róż kanalizuje agresję i ma działanie uspakajające. Barwy ziemi to kolory występujące naturalnie w przyrodzie, czyli kolory skał, piasku, ziemi, drzew i roślin. Do biur świetny jest brązowy, gdyż w takim otoczeniu klient buduje w sobie poczucie bezpieczeństwa, stabilności i niezawodności. Barwy zimne są idealne do biura, w którym pracownicy potrzebują uwagi i skupienia.

W tym dziale  Nowe mieszkania na sprzedaż na Wrocławskim Zakrzowie

Biuro to miejsce, w którym konieczne jest skupienie. Wybierzmy do niego kolory farb, które sprzyjają pracy. Zawsze świetnie sprawdzi się biel. W miejscu spotkań z klientem warto zastosować otulający brąz.