Jak samodzielnie zrobić dekoracje świąteczne? – opakowanie samoprzylepne

Opakowanie samoprzylepne

Święta to wyjątkowy okres, który każdy chce spełnić jak najradośniej i odrywając się od codziennej rutyny. Aby było to możliwe konieczna jest zmiana otoczenia, a najlepiej można to osiągnąć po udekorowaniu go świątecznymi ozdobami. Niestety bywają one dosyć drogie, a sprzedawcy niekiedy nawet naciągają klientów na wadliwe produkty. Dlatego najlepiej jest zrobić dekoracje świąteczne samodzielnie, bez wydawania pieniędzy, a zamiast tego zapewniając sobie dobrą zabawę przy ich tworzeniu! Oto kilka naszych propozycji na opakowanie samoprzylepne.

Lampiony z kolorowych butelek i lampek choinkowych

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że mając puste kolorowe butelki, na przykład po winie, a także nieużywane lampki choinkowe można zrobić przepiękną ozdobę. Wystarczy dokładnie pozbyć się etykiety z butelki (najlepiej zrobić to z użyciem płynu do naczyń lub innego detergentu), a następnie włożyć do nich lampki świąteczne. Takie ozdoby prezentują się doskonale zarówno pojedynczo, jak i w zestawie. Ponadto istnieje pewien trik, który pozwoli uniknąć nieestetycznego kabla wystającego z czubka butelki. Mowa tu o wywierceniu dziury w spodzie lub tylnej części szklanego wyrobu, a następnie przepuszczeniu przez nią lampek do wnętrza butelki.

W tym dziale  Jak wybrać najlepsze meble do małej jadalni?

Opakowanie samoprzylepne

Przepiękna choinka z szyszek

Warto też pomyśleć o bardziej ambitnej ozdobie, jaką jest choinka wykonana z szyszek. Do jej stworzenia wystarczą styropianowy stożek, klej na gorąco i oczywiście szyszki. Jak można się domyślić szyszki za pomocą kleju przykleja się do stożka, tak aby wypełniły one całą powierzchnię. Niektórzy wyżej wspomniany stożek wcześniej owijają kolorowym papierem lub ręcznikiem kuchennym zamoczonym w kawie, aby styropianowa biel nie rzucała się w oczy przez szpary pomiędzy szyszkami. Warto też wspomnieć, że w niektórych miejscach zamiast szyszek można przykleić bombki, a dla bardziej efektownego wyglądu po przyklejeniu szyszki można pomalować i posypać delikatnie brokatem. Oczywiście wiele osób stosuje też inne praktyki, a wszystko tak naprawdę zależy tutaj od kreatywności.

Ozdobne pudełko prezentowe

Choć każdy uwielbia moment otwierania prezentów, to trzeba przyznać, że świetnie prezentują się one pod każdą choinką, a po wigilii, gdy podarunki od Mikołaja są już zabrane drzewko świąteczne nie ma już tej samej aury. Można łatwo temu zaradzić tworząc ozdobne pudełka prezentowe. Najlepiej w tym celu sprawdzą się opakowania z samoprzylepnym zamknięciem, ponieważ nie będzie trzeba zamykać ich z użyciem taśmy lub brudzić klejem. Oczywiście niektórzy po prostu zamykają prezenty wstążką, ale wykorzystywanie jej w innym celu niż ozdobnym może pozbawić pudełko stabilności, a nawet je zniekształcić. Tymczasem opakowanie samoprzylepne zawsze będzie idealnie zamknięte, stabilne i łatwe do ozdobienia.

W tym dziale  Kolory i oświetlenie w domu. Zwróć na to uwagę!

Taki ozdobny prezent można chociażby owinąć specjalnym papierem świątecznym, przystroić naklejanymi ozdobami, a nawet ustawić na nim bombki lub świąteczne stroiki. Niektórzy również postanawiają użyć farb i innych akcesoriów aby własną ręką stworzyć niepowtarzalne wzory. Warto zaznaczyć, że opakowanie samoprzylepne przed zamknięciem najlepiej jest czymkolwiek wypełnić, aby nie było ono takie lekkie.

Jakie jeszcze opakowania świąteczne dobrze sie sprawdzają? Sprawdź TUTAJ

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*