Jesteś majsterkowiczem? A może chcesz wiedzieć, jak poradzić sobie z małymi naprawami w domu. Oto kilka niezbędnych rzeczy, które Ci w tym pomogą

W każdym mieszkaniu czy domu powinno się znaleźć choć kilka podstawowych i uniwersalnych narzędzi, które mogę się przydać, gdy trzeba dokonać drobnych napraw. Czasami na pewno trzeba będzie wkręcić śrubę i przybić gwóźdź. Kiedy coś pęknie, przyda się klej na gorąco. Co jeszcze jest potrzebne?

Jakie narzędzia są potrzebne? Czy klej na gorąco się przydaje?

W każdym domu powinny być podstawowe narzędzie, by w razie potrzeby móc przykręcić śrubę czy powiesić obraz. Przede wszystkim musimy mieć śrubokręt krzyżakowy i płaski. Odkręcenie i przykręcenie śruby jest praktycznie niemożliwe bez zastosowania narzędzia z odpowiednią końcówką. Warto kupić komplet śrubokrętów czy wkrętaków, by móc bez problemu dopasować narzędzie do wielkości wkręcanego gwintu.Niemal z każdą śrubą, której gwint nie jest przystosowany do korzystania ze śrubokręta, poradzą sobie klucze nasadowe. Wystarczy kupić jeden duży klucz, w którym można zmieniać rozstaw, uzyskując w ten sposób zastępstwo dla kluczy w różnych rozmiarach. W urządzeniu wymienia się jedynie nasadki, a do podstawowych napraw wystarczą cztery nasadki. Domową skrzynkę narzędziową warto wyposażyć również w kombinerki czy szczypce, które przydadzą się, gdy będziemy chcieli wyciągnąć krzywo wbity gwóźdź. Potrzebny jest także młotek. Warto kupić także pistolet, który jest potrzebny do obsługi kleju na gorąco. Kleje tego typu kupuje się w laskach, które wprowadza się do pistoletu, który podłączamy do prądu. Za pomocą klejów termotopliwych skleimy zepsute zabawki czy podkleimy karton.

W tym dziale  Jak wygląda biuro detektywistyczne?

Nie tylko pistolet do kleju na gorąco. Co jeszcze jest potrzebne?

Z pewnością potrzebne będą również elektronarzędzia, które są niezastąpione przy wielu domowych pracach i naprawianiu usterek. Wiertarka przyda się, gdy będziemy musieli coś przewiercić, wyciąć lub oszlifować – dzięki niej poradzimy sobie z wywierceniem małej dziury. Jeśli lubimy sami składać meble czy majsterkować, warto kupić wiertarko-wkrętarkę, która zastąpi śrubokręt krzyżakowy i usprawni pracę. Jest potrzebna zwłaszcza osobom, które lubią pracować w drewnie i przygotowują meble, które składa się z wielu elementów. Potrzebna jest także zwykła miarka zwijana. Czasami musimy coś zmierzyć, a przecież nie wystarczy szkolna linijka. Przyda się także płaski pędzel i nożyk. W czasie prac malarskich nożykiem wytniemy taśmę, a pędzel pomoże zamaskować niedoróbki. Nie zapomnijmy o latarce, która będzie nieceniona podczas przerw w dostawie prądu.

Podstawowe narzędzia nie są drogie, więc kupmy je tuż po przeprowadzce, gdyż zapewne przydadzą się jeszcze w trakcie urządzania się. Kto wie, kiedy trzeba będzie coś przybić czy przykleić, a przecież nie będziemy biegać w poszukiwaniu kleju na gorąco czy młotka.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*