Mieszkania Wrocław- rynek pierwotny czy wtórny?

mieszkanie

W obecnych czasach wiele osób może pozwolić sobie na zakup nowego mieszkania, jednakże rynek wtórny dalej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Warto pamiętać, że wybierając mieszkanie z rynku wtórnego lub pierwotnego, trzeba poznać jego specyfikę.

Rynek wtórny czy pierwotny?

Pierwszy z nich to oferty mieszkań z drugiej ręki, czyli takich, w których już ktoś jakiś czas mieszkał, natomiast rynek pierwotny to nowe mieszkania w stanie deweloperskim, które są wystawiane na sprzedaż przez duże firmy. Warto mieć na uwadze to, że różnice dotyczące stanu nieruchomości mają wpływ na wiele aspektów np. cenę, potrzebne remonty czy też podatki. Dlatego tak ważne jest podjęcie dobrej decyzji co do wyboru typu mieszkania.

Zalety i wady mieszkań z rynku wtórnego

Do największych zalet mieszkań z drugiej ręki na pewno należy to, że lokum takie może być położone w wyjątkowej lokalizacji, co nie może być możliwe w przypadku bloków budowanych na nowych terenach przez deweloperów. Warto nadmienić, że mieszkania na rynku wtórnym są o wiele tańsze niż te świeżo wybudowane. Mieszkanie z drugiej ręki ma też swoje wady, dotyczy to przede wszystkim mieszkań, które wymagają gruntownego remontu, ponieważ wtedy koszt całej inwestycji rośnie. Ceny na rynku wtórnym dyktowane są przez właścicieli mieszkań, a nie narzucone przez deweloperów. Możliwe jest więc ustalenie ceny ze sprzedającym poprzez negocjacje.

W tym dziale  Kosmetyki do hotelu, jak dbać o luksus gości?

Mając powyższe na uwadze, można stwierdzić, że lokale z drugiej ręki nie są wcale gorsze od mieszkań z rynku pierwotnego. Co więcej, kupując mieszkanie „po kimś”, ma się okazję do szybszej przeprowadzki, jednakże czasem warto poczekać na nowe. Wybór należy wyłącznie do kupującego, dlatego też dużo uwagi trzeba poświęcić na to, aby wybrać takie, które będzie najlepszym rozwiązaniem.

Mieszkania z rynku pierwotnego

Nowe mieszkania cechują się tym, że są budowane zgodnie z nowoczesnymi rozwiązaniami i ciekawym designem. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ wiąże się to z ograniczeniem kosztów utrzymania.
Jest to niezwykle ważne w dłuższej perspektywie czasu, ponieważ opłaty za media mogą być niższe niż w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego.
Mieszkania Wrocław Krzyki rynek pierwotny to bezapelacyjnie inwestycja, która przynosi wiele korzyści m.in. łatwiejsza sprzedaż lub wynajęcie mieszkania, ponadto za wyższą cenę niż w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Jeśli o koszty zakupu mieszkania nowego nie muszą być one wcale wyższe niż w przypadku mieszkań z drugiej ręki. Warto nadmienić, że ceny nieruchomości na rynku wtórnym wzrastają, szczególnie, wtedy gdy mieszkanie położone jest w wyjątkowo ciekawej okolicy.

W tym dziale  Mieszkanie z balkonem - czy warto się na nie zdecydować?

Klienci, którzy zdecydują się na zakup nowego mieszkania, otrzymują gwarancję, że to deweloper odpowiada aż przez pięć lat za usunięcie wad technicznych. Na rynku wtórnym niezwykle ciężko jest uzyskać taką gwarancję od sprzedającego. Mieszkanie w stanie deweloperskim to niższy czynsz, który ściśle związany jest z tym, budynek, w którym znajduje się mieszkanie, jest w lepszym stanie. Klienci mogą decydować czy chcą mieszkanie w stanie deweloperskim, czy też pod klucz. Nowoczesne osiedla charakteryzują się tym, że cała infrastruktura jest bardzo rozwinięta, a mieszkańcy mają dostęp do garaży, miejsc parkingowych, a także nowoczesnych wind i ochrony, która zapewnia spokój i bezpieczeństwo lokatorów.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*