Mieszkanie dla studenta – na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie?

studentka na ulicy

Wrocław jest miastem, które może poszczycić się uczelniami na wysokim poziomie. Dzięki temu młodzi ludzie bardzo często właśnie tu chcą studiować. Dla rodziców jest to duże wyzwanie. Jednym z najważniejszych problemów jest zapewnienie studentowi mieszkania. Jak wybrać mieszkanie do kupna, które będzie wygodne i funkcjonalne?

Dobra lokalizacja

Nie samą nauką student żyje. Warto o tym pamiętać, wybierając mieszkanie dla dziecka. Oczywiście dobry dojazd do uczelni jest jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za atrakcyjnością mieszkania, ale nie jest jedynym.

Wybierając mieszkanie, należy zwrócić uwagę na otoczenie. Mieszkania inwestycyjne Wrocław to lokale, które są dobrze skomunikowane z każdym rejonem miasta. Dojazd na uczelnię, do restauracji czy kina nie będzie żadnym problemem.

Warto również zwrócić uwagę na infrastrukturę osiedla. Ponieważ nie można spodziewać się, że student będzie w domu przyrządzał dwudaniowe obiady, warto sprawdzić, czy na osiedlu są wszystkie niezbędne sklepy, pizzeria czy restauracja.

Małe czy duże?

Wybierając mieszkanie dla studenta, przede wszystkim trzeba zdecydować się na odpowiedni metraż. Najczęściej wybierane są małe, kompaktowe mieszkania, na które można zaciągnąć niższy kredyt. Małe mieszkania również szybciej można wynająć lub po pięciu latach nauki dziecka sprzedać. Zakup kawalerki nie jest jedynym pomysłem na dobrą inwestycję.

W tym dziale  Jaka podłoga pod ogrzewanie podłogowe?

Duże (50 – 60 metrowe) mieszkania inwestycyjne Wrocław to idealny sposób na zniwelowanie kosztów zakupu. Student, mieszkając w jednym pokoju, może pozostałe pokoje podnająć kolegom z uczelni. W ten sposób zobowiązania zaciągnięte na zakup nieruchomości nie będą obciążeniem dla rodziców.

Wybierając duże mieszkanie inwestycyjne Wrocław, należy zwrócić uwagę, by było ono rozkładowe. Oddzielne pokoje oraz samodzielna kuchnia zapewnią komfort kilku osobom. Kuchnia otwarta na salon nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto w takiej sytuacji oddzielić kuchnię ścianką działową. Tak zaaranżowane mieszkanie zapewni większą intymność.

Warto również pamiętać, że większe mieszkanie będzie odpowiednie, gdy student skończy uczelnię i założy rodzinę. Jest to idealne mieszkanie dla rodziny.

Dodatkowe udogodnienia

Wybierając mieszkania inwestycyjne Wrocław, warto zwrócić uwagę, czy jest możliwość zakupu miejsca parkingowego.

Wielu studentów porusza się samochodami, a parkowanie pod budynkiem często bywa bardzo kłopotliwe. W sytuacji, gdy nasze dziecko nie korzysta z samochodu, miejsce parkingowe na pewno uda się wynająć, co pozwoli na obniżenie kosztów utrzymania mieszkania.

Miejsce parkingowe jest również atutem w momencie sprzedaży nieruchomości. Nie każdy student po zakończeniu nauki zostaje w mieście. Wyjeżdżając, nieruchomość można wynająć lub sprzedać. Miejsce parkingowe na pewno będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem nabywców.

W tym dziale  Farby transparentne – co to jest

Wybierając ciekawe mieszkanie inwestycyjne Wrocław, może okazać się, że koszty studiów naszego dziecka znacznie się obniżą. Koniecznie jednak, już w momencie zakupu, trzeba zwrócić uwagę, czy jest to nieruchomość z potencjałem.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*