Uniwersalne płytki kuchenne

Płytki kuchenne

Kuchnia to zawsze wyjątkowe pomieszczenie, które stwarza wiele możliwości jeśli chodzi o aranżację. Z powodzeniem można połączyć ją z salonem czy holem, uczynić z niej przytulny zakątek da wszystkich domowników czy schować ją przed wścibskim wzrokiem gości domu czy mieszkania. Niezależnie jednak od tego, jaką rolę będzie pełnić, warto zadbać, by kuchnia była funkcjonalna, schludna i ładna.

Płytki kuchenne – idealne również do nowoczesnej kuchni

Wydaje się, że o funkcjonalności i wyglądzie kuchni decydują przede wszystkim meble. W rzeczywistości jednak niezmiernie ważne są też wykorzystane materiały wykończeniowe. Na podłodze w kuchni doskonale sprawdzają się płytki kuchenne. Są trwałe, wytrzymałe, łatwo można z nich usunąć tak typowe w kuchni zabrudzenia. Płytkom niestraszne są plamy z oleju, czerwone wino czy nawet krople wody, które są zazwyczaj bezlitosne dla tapet. Co więcej, płytki kuchenne z powodzeniem można kłaść nie tylko na podłodze, ale i na ścianie, w tym przede wszystkim w przestrzeni między meblami.

Mozaika kuchenna – sposób na ożywienie kuchni

Umiejętnie dobrane płytki kuchenne mogą już same w sobie ożywić pomieszczenie. Można im jednak dodać jeszcze więcej uroku. Starannie dobrana mozaika kuchenna świetnie sprawdza się w rustykalnych i bardziej klasycznych kuchniach. Może być też mocniejszym akcentem w tych bardziej ascetycznych i bardzo modnych ostatnio minimalistycznych wnętrzach. Warto pamiętać też, że mozaika kuchenna to nie tylko rozwiązanie efektowne, ale i funkcjonalne. Zazwyczaj tam, gdzie trzeba docinać płytki kuchenne, wystarczy wybrać odpowiednią mozaikę, by oszczędzić sobie tego dodatkowego trudu. Mozaika doskonale sprawdza się w kącikach, zakamarkach czy na załamaniach ścian.

Uniwersalne płytki kuchenne

Uniwersalne płytki kuchenne

Jak jeszcze wykorzystać płytki kuchenne?

Przyjęło się, że płytki kuchenne kładzie się przede wszystkim na ścianach i podłodze. Można jednak z powodzeniem wykorzystać je w jeszcze inny sposób. Kiedy kuchnię się tylko odnawia, a budżet na remont jest dość ograniczony, warto zastanowić się nad wykorzystaniem płytek w inny, bardziej niekonwencjonalny sposób. Płytki kuchenne świetnie sprawdzają się np. w roli blatów. Wystarczy tylko starannie przykleić je do tych starych i zniszczonych powierzchni mebli. Z pomocą płytek można też odświeżyć kuchenny stół. Jeśli na jego blacie znajdą się ładne i nowe płytki, śmiało można zrezygnować już z obrusu czy mało estetycznej ceraty i rozmaitych podkładek.  Płytki albo mozaika kuchenna świetnie sprawdzą się też jako elementy wykończenia szafek, półek czy elementów zabudowy.

W tym dziale  Zainwestuj w tynki elewacyjne

Detale mają znaczenie

Niezależnie czy wybiera się płytki czy mozaikę, warto zawsze zwracać uwagę na ich kolory oraz wykończenie. W nowoczesnych kuchniach świetnie prezentują się zwłaszcza płytki matowe. Można też śmiało bawić się w kontrasty i grę kolorów. Z jasnymi meblami fantastycznie komponują się ciemne płytki – granatowe, czekoladowe, grafitowe a nawet czarne. Z reguły płytki kuchenne wyglądają jeszcze bardziej efektownie, jeśli się je dodatkowo oświetli. Warto o tym pomyśleć, kiedy wybiera się dodatkowe oświetlenie mebli, np. ledowe lampy i listwy.