Jak osłonić balkon bez zadaszenia?

Balkon w bloku oszklony

Własny, oszklony balkon w bloku to niewątpliwy atut, który oferuje dodatkowe możliwości zagospodarowania przestrzeni i relaksu w bliskim kontakcie z naturą. Oszklenie balkonu to uniwersalne rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z tego miejsca niezależnie od kaprysów pogody. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto i jak osłonić balkon bez zadaszenia. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego oszklenie balkonu to dobry pomysł?

Marzysz o wypoczynku z widokiem na miasto przez cały rok? Decyzja o oszkleniu balkonu to możliwość jego użytkowania nie tylko w sezonie letnim, ale także podczas jesiennych, deszczowych dni czy zimowych wieczorów. Od teraz możesz cieszyć się relaksem na balkonie niezależnie od pory roku czy warunków pogodowych.

Oszklony balkon w bloku to również dodatkowa izolacja, która zabezpiecza mieszkanie przed zimnem, wiatrem, zanieczyszczeniami i hałasem. Tym prostym sposobem możesz obniżyć swoje rachunki za prąd i poprawić komfort domowników. Oszklenie balkonu to inwestycja w przyszłość, która wpłynie na wartość nieruchomości i wzbudzi zainteresowanie potencjalnych kupców. Nowoczesne szklane zabudowy Lumon podniosą estetykę budynku i wyróżnią Twoje mieszkanie na tle innych.

W tym dziale  Jak obniżyć koszty malowania ścian – zrób to sam

Oszklenie balkonu bez zadaszenia

Planowanie oszklenia do balkonu bez zadaszenia wymaga uwzględnienia kilku ważnych aspektów prawnych i dopasowania projektu do Twoich potrzeb. W doborze odpowiednich systemów oszklenia chętnie pomogą Ci eksperci firmy Lumon. Kolejny krok to uzyskanie zezwolenia na zabudowę – proces ten zwykle jest kwestią formalną i nie wymaga wiele czasu.

Marzy Ci się oszklony balkon w bloku? Pamiętaj, że taka decyzja musi zostać zaakceptowana przez Twoją wspólnotę lub spółdzielnię mieszkaniową. Po załatwieniu niezbędnych formalności nadszedł czas na przystąpienie do realizacji projektu. Po wybraniu wykonawcy i uzgodnieniu szczegółów następuje etap montażu oszklenia balkonu. Profesjonalna firma to gwarancja, że prace zostaną wykonane szybko i sprawnie, minimalizując niedogodności dla mieszkańców.

5 inspiracji na aranżację oszklonego balkonu w bloku

Brakuje Ci miejsca w domu i chcesz jak najlepiej wykorzystać każdy metr kwadratowy? Oszklenia balkonów są swego rodzaju przedłużeniem mieszkania, które możesz wykorzystać jako dodatkowe pomieszczenie. Co konkretnie może znaleźć się w tym miejscu? Poniżej znajdziesz 5 pomysłów na aranżację oszklonego balkonu.

  1. Gabinet do pracy – postaw biurko z widokiem na zewnątrz, aby cieszyć się naturalnym światłem podczas pracy.
  2. Kącik do czytania – ustaw wygodne siedzisko, małą półkę na książki i stwórz miejsce idealne do relaksu z dobrą książką.
  3. Zielony ogród – użyj oszklonego balkonu do stworzenia małego ogrodu zimowego lub miejsca, gdzie będą rosły egzotyczne rośliny.
  4. Przestrzeń dla dzieci – stwórz bezpieczne miejsce do zabawy, nawet gdy pogoda za oknem nie sprzyja.
  5. Mini siłownia – wystarczy kilka urządzeń do ćwiczeń, aby stworzyć prywatną strefę fitness.
W tym dziale  Czym wykończyć elewację w domu?

Wybierz oszklenie do balkonu firmy Lumon

Oszklenie balkonu to inwestycja, która przynosi wiele korzyści i otwiera przed właścicielami mieszkań nowe możliwości aranżacyjne. Niezależnie od tego, jakie masz potrzeby, oszklony balkon z pewnością wzbogaci Twoje mieszkanie i urozmaici wykonywane w nim codzienne czynności. Stwórz więcej przestrzeni do życia razem z firmą Lumon, która działa w tej branży od 1978 roku.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*