Czy robot sprzątający sprawdzi się w każdym domu?

pani używa robota sprzątającego

Utrzymanie czystości w domu stanowi ogromne wyzwanie, szczególnie w przypadku osób, które sporo czasu poświęcają obowiązkom zawodowym czy życiu rodzinnemu. Niemałą pomoc stanowią roboty sprzątające (https://www.neo24.pl/maleagd/sprzatanie/robotysprzatajace.html), dzięki którym codzienne porządki nie będą stanowiły aż takiego problemu. Czy tego rodzaju sprzęt sprawdzi się w każdym mieszkaniu?

Jak działają roboty sprzątające?

Robot sprzątający to sprzęt, który pozwoli nam doczyścić powierzchnie płaskie. Początkowo jego funkcje porównywalne były do tych, które posiadają standardowe odkurzacze, z tą różnicą, że roboty same poruszały się po podłodze, bez niczyjej pomocy. Dziś jednak bez problemu możemy zakupić urządzenia, które nie tylko odkurzą, ale również umyją podłogę. Doskonale radzą sobie one z niemal każdym rodzajem powierzchni – od paneli po grube wykładziny. Poruszają się samodzielnie, po wyznaczonej przez nas trasie, wystarczy tylko w odpowiedni sposób zaprogramować robota. Sterować nim można za pomocą smartfona, zatem robot sprzątający może podjąć pracę nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Zanieczyszczenia zbierane są do pojemnika na kurz, który w odpowiednim momencie musi zostać opróżniony, co sygnalizuje czerwona dioda.

W tym dziale  Drugie życie drewnianych mebli

Robot sprzątający – do każdego domu?

Producenci robotów sprzątających zapewniają, iż urządzenia te sprawdzają się w dosłownie każdym domu. Właściciele mieszkań często mają jednak obawy, a jedna z nich dotyczy wysokości progów. Zazwyczaj roboty są w stanie samodzielnie pokonać próg, którego wysokość wynosi około 1,3 metra. W przypadków wyższych progów należy przenosić robota pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzi się on w czyszczeniu tego typu powierzchni – jedyną niedogodnością będzie konieczność włączania go, gdy jeden z domowników przebywa w danym czasie w mieszkaniu. Ergonomiczne roboty sprzątające są w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, dlatego właściciele mieszkań o nieregularnych kształtach nie powinni obawiać się, że ich lokum nie zostanie odpowiednio doczyszczone. Roboty sprzątające sprawdzają się przede wszystkim w przypadku osób, które nie mają zbyt wiele czasu na codzienne porządki. Z drugiej strony okazują się być niezastąpione, gdy w domu mieszkają małe dzieci bądź zwierzęta, które często zostawiają po sobie bałagan.

Czysta podłoga wizytówką mieszkania

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakup robota sprzątającego, czy też nie, od czasu do czasu będziemy musieli zrobić w mieszkaniu gruntowne porządki. Robot nie zetrze kurzu z mebli ani nie zrobi porządków w szafach, jednak jest w stanie sprawić, że mieszkanie będzie prezentować się o wiele lepiej na co dzień. Wszystko dlatego, że to właśnie podłoga jest jego swoistą wizytówką. Czysta, lśniąca i zadbana powierzchnia powoduje, że we własnym mieszkaniu czujemy się o wiele lepiej, a także nie mamy oporów przed zapraszaniem gości, nawet jeśli nie mamy czasu na dokładne sprzątanie domu.

W tym dziale  Produkty Tork, czy warto je wybrać?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*