Jakie łóżeczko dla niemowlaka?

łóżeczko

Minęły czasy, gdy byliśmy zmuszeni kupować określony rodzaj wyposażenia czy dekoracji, gdyż nie było nic innego. Obecnie w sklepach znajdziemy wielkie bogactwo produktów, a problemem jest tylko to, co wybrać. Tak jest również z łóżeczkami dla dzieci. Możemy kupić takie, jakie nam się podobają. Nie zapominajmy jednak, że najważniejsza jest wygoda malucha. Jakie łóżeczko jest najlepsze?

Jakie cechy powinny mieć łóżeczka dla dziecka?

Łóżeczko dla noworodka powinno być wygodne i zapewnić mu bezpieczeństwo. Dodatkowo liczy się funkcjonalność mebla dla rodziców. Są modele, które będą służyły nie tylko w okresie niemowlęctwa, ale również, gdy maluch podrośnie, gdyż są wystarczająco duże, by zmieściło się w nich starsze dziecko. Niektóre łóżeczka mają funkcję przewijaka, a także sporą ilość miejsca do przechowywania w postaci praktycznych szuflad. Dwa najbardziej popularne typy łóżeczek to drewniane tradycyjne i turystyczne. Najczęściej wybierane są drewniane łóżeczka szczebelkowe. Jeśli często podróżujemy lub zostawiamy dziecko pod opieką w domu dziadków czy innych bliskich osób, świetnym rozwiązaniem jest łóżeczko turystyczne. Łóżeczka takie są bardzo wygodne w przenoszeniu i składaniu. Złożone zajmują mało miejsca i mogą być przewożone w bagażniku. Przydają się, gdy chcemy coś zrobić w domu, a chcemy widzieć malucha. Ważne jest, by mebel był dobrze wykonany. Nie może mieć żadnych wystających ostrych elementów, jak na przykład śruby czy zaślepki. Łóżeczko drewniane nie powinno mieć żadnych drzazg i nierówności.

W tym dziale  Jaki tynk silikonowy wybrać?

Jaki materac pasuje do łóżeczek niemowlaka?

Musimy pamiętać, że w łóżeczku malucha najważniejszy jest materac. Najlepszy będzie taki, który nie jest zbyt twardy ani zbyt miękki. Powinien dopasowywać się do kształtu ciała niemowlaka, by kręgosłup malucha był równomiernie podparty na całej długości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, na przykład materace piankowe, lateksowe, kokosowe czy sprężynowe. Dobrym wyborem są te, wykonane z naturalnych materiałów oraz w technologii, która sprawia, że materac „oddycha”, czyli mające system umożliwiający swobodny przepływ powietrza. Dostępne na rynku materace pasują do standardowych łóżeczek. Dokładnie to sprawdźmy przed zakupem, gdyż zbyt mały materac pozostawi pustą przestrzeń pomiędzy ramą łóżka, co może być niebezpieczne, gdy dziecko będzie bardziej ruchliwe.

Akcesoria do łóżeczek

Warto pomyśleć także o akcesoriach, które są przeznaczone do montowania na łóżeczkach. Do wyboru są karuzele, które sprzyjają rozwojowi maluszka. Karuzela powinna być mocno przymocowana tak, aby nie spadła na dziecko oraz powinna mieć taką długość, żeby dziecko jej nie dosięgało. Bardzo praktyczne są przyborniki, które można zawiesić na łóżeczku. Pomieszczą wiele przydatnych rzeczy, należy jednak pamiętać, by te potencjalnie dla dziecka niebezpieczne, pozostawały poza zasięgiem jego rączek.

W tym dziale  10 tricków na gorący klej

W sklepach z artykułami dziecięcymi znajdziemy wiele modeli łóżeczek. Wybierzmy takie, które będzie wygodne dla malucha i posłuży przez dłuższy czas.