Poznaj 5 obszarów działalności, które usprawnia program HR

Tradycyjne, „analogowe” metody zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie od dawna okazują się niewystarczające, nierzadko prowadząc przy tym nie tylko do problemów organizacyjnych, lecz również strat majątkowych. Wysokiej jakości program HR to rozwiązanie oparte o innowacyjność i automatyzację, które przynoszą przedsiębiorstwom liczne korzyści – zapoznaj się z poniższym artykułem i poznaj 5 zalet, związanych z inwestycją w oprogramowanie kadrowo płacowe.

 

1.     Program HR w zarządzaniu urlopami oraz nieobecności

Inwestycja w kompleksowy program HR sprawia, że każdy pracownik zyskuje dostęp do narzędzia, pozwalającego mu na planowanie terminu urlopu oraz potwierdzenie go za pośrednictwem elektronicznego wniosku urlopowego – proces ten może trwać zaledwie 10 sekund.

Warto upewnić się również, że dany program HR wspiera menadżerów w skutecznym i zarządzaniu napływającymi wnioskami urlopowymi. Warto wziąć pod uwagę m.in. kwestię sezonowości naszej branży, czyli uwzględnić okresy, podczas którego niezbędna jest pełna załoga oraz tych, w których dochodzi tymczasowego spadku zapotrzebowania. Dzięki temu, przedsiębiorstwo może efektywnie zarządzać zasobami ludzkimi i uniknąć niepotrzebnych zakłóceń w harmonogramie pracy.

W tym dziale  Jak wynająć lokal gastronomiczny? Porady dla najemców

2.     Optymalne planowanie grafików

Złe planowanie grafików może prowadzić do strat i niewłaściwego wykorzystania czasu pracy. Warto upewnić się, że wybrany program HR oferuje automatyzację w sprawdzeniu zgodności grafików z regułami prawa pracy. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek konflikty lub naruszenia przepisów, aplikacja automatycznie informuje o tych odstępstwach, umożliwiając podjęcie odpowiednich działań z właściwym wyprzedzeniem. Dzięki temu, przedsiębiorstwo może uniknąć konsekwencji prawnych i zagwarantować pracownikom odpowiednie warunki pracy.

3.     Monitorowanie nadgodzin i związanych z nimi kosztów

Zarządzanie kosztami jest nieodłącznym elementem funkcjonowania każdej firmy. Program HR może wesprzeć specjalistów w precyzyjnym planowaniu pracy, uwzględniając przy tym szczegółowy podział na miejsca powstawania kosztów (MPK). Rozwiązanie to sprawia, że przedsiębiorstwo może zoptymalizować koszty pracy za pomocą skutecznej kontroli godzin nadliczbowych i planowania pracy. Kierownicy zyskują wgląd w MPK już na etapie tworzenia harmonogramu pracy oraz zlecania nadgodzin – działanie to przekłada się na lepszą kontrolę nad budżetem, efektywniejsze wykorzystanie zasobów oraz redukcję kosztów operacyjnych.

4.     Wygodne zarządzanie poprzez wnioski menadżerskie

Procesy kadrowe mogą być czasochłonne i skomplikowane. Sprawdzony program HR oferuje rozwiązanie w postaci wniosków menadżerskich, które ułatwiają obsługę kadrową w zespołach. Kierownicy zyskują dostęp do elektronicznych wniosków związanych z zatrudnieniem, przedłużanie, umów o pracę bądź zmiany warunków dotychczasowej współpracy (również przy umowach cywilnoprawnych). Właściwości te sprawiają, że proces kadrowy staje się bardziej uporządkowany i efektywny.

W tym dziale  Jak wynająć lokal gastronomiczny? Porady dla najemców

5.     Kompleksowe prognozy, analizy i plany

Właściwe analizy operacyjne są niezwykle ważną podstawą w procesie podejmowania świadomych decyzji w firmie. Program HR powinien dostarczać narzędzia do przeprowadzania analiz operacyjnych na poziomie organizacji i zespołów. Informacje te mogą posłużyć do kontroli kosztów godzin nadliczbowych, oceny efektywności czasu pracy oraz inne kluczowych wskaźniki biznesowe. Ponadto, program HR może wspierać procesy planowanie i budżetowania, uwzględniające cele i oczekiwania zarządu – dane te są niezbędne, aby przedsiębiorstwo mogło skutecznie kontrolować wydatki i podejmować odpowiednie działania.

 

Postaw na sprawdzone oprogramowanie HR od Unit4

Zastanawiasz się, które z dostępnych na rynku rozwiązań IT dla biznesu wychodzi naprzeciw powyższym oczekiwaniom? Odkryj funkcjonalności, jakie zapewnia Teta HR – sprawdzony program HR https://teta.unit4.com/pl/rozwiazania/kadry-i-place, oferujący przedsiębiorstwom kompleksowe narzędzia do zarządzania zasobami ludzkimi. Chcesz osiągnąć większą efektywność, optymalizować koszty i lepiej zarządzać czasem pracy? Nie zwlekaj – już dziś zapoznaj się z zaletami oprogramowania kadrowo płacowego i dołącz do nowoczesnych firm na miarę XXI wieku.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*